Góry Sowie - historia

Góry Sowie

Czy pragniesz odpocząć od codziennego zgiełku i hałasu? Potrzebujesz wypoczynku dla duszy i ciała? Idealnym miejscem na wyciszenie i ukojenie skołatanych nerwów są Góry Sowie!

  1. Góry Sowie - uroki i tajemnice

    Góry Sowie to pasmo położone w Sudetach Środkowych, w województwie dolnośląskim. Na tych właśnie terenach odnajdziemy ślady lokalnej kultury i wciąż żywych tradycji. Można tam znaleźć liczne zabytkowe budowle i kościoły, zamknięte kopalnie i zamki. Wszystko to spędzając czas w malowniczych letniskowych miejscowościach położonych u stóp Gór Sowich. Znajdziemy tam również obiekty spowite cieniem tajemnicy, takie jak podziemny kompleks Riese, którego przeznaczenia do dziś nie ustalono.

  2. Góry Sowie - miejsce wypoczynku dla ciała i ducha

    Góry Sowie to idealne miejsce na wypoczynek dla miłośników przyrody. Na terenach podgórskich znajdziemy liczne łąki i polany, na których znajduje się wiele chronionych roślin. W wyższych partiach Gór Sowich odnajdziemy spokój w zaciszu lasów iglastych i mieszanych. Również fauna tego pasma górskiego jest niezwykle bogata. Spacerując po łonie natury można spotkać muflona, nietoperze, sowy czy drobne ssaki. Będąc fanem mroźnych, białych zim, warto odwiedzić tereny Gór Sowich właśnie o tej porze roku. Dzięki niepowtarzalnemu mikroklimatowi Twoje samopoczucie od razu się polepszy, zwłaszcza, jeśli na co dzień masz do czynienia z zatłoczoną i zanieczyszczoną miejską dżunglą.

  3. Góry Sowie - miejsce do uprawiania sportów

    Jeśli jesteś zwolennikiem aktywnego wypoczynku - Góry Sowie to miejsce idealne dla Ciebie. Są one bogate w szlaki turystyczne i narciarskie. Sama infrastruktura turystyczna i sportowa jest poddawana ciągłej modernizacji i obejmuje ciekawe atrakcje regionu. Same szlaki są zróżnicowane nie tylko jeśli chodzi o poziom trudności, ale i rodzaj aktywności. Każdy znajdzie tu trasę dopasowaną do jego potrzeb - zarówno piechur, kolaż, jak i narciarz.